گوگل ادسنس چیست | چگونه از Adsense به درآمد دلاری برسیم؟

گوگل ادسنس

گوگل ادسنس یک پلتفرم تبلیغاتی و درآمدی آنلاین و قسمتی از شبکه تبلیغاتی گوگل است که به کاربران اجازه می دهد از طریق تبلیغات اینترنتی درآمد کسب کنند.

کاربران می توانند از این پلتفرم برای ارتباط با مشاغلی که علاقه مند به تبلیغات هستند استفاده کرده و با میزبانی تبلیغات بیشتر در وب سایت یا کانال یوتیوب خود، درآمد بیشتری کسب کنند.

گوگل ادسنس به ناشران، صاحبان وب‌سایت ها و تولیدکنندگان YouTube اجازه می‌دهد تا به سادگی از فضای تبلیغاتی خود در وب‌سایت یا کانال به درآمد برسند. بر اساس محتوا و ترافیک، مناسب ترین تبلیغات برای مخاطب انتخاب و در قسمت تبلیغات وب سایت قرار می گیرد.

اگر بخواهیم به صورت ساده و خلاصه توضیح دهیم، AdSense پلت فرم ایده آل برای دارندگان وبسایت هایی است که به دنبال کسب درآمد از محتوای دیجیتال خود مانند مقاله ها، وبلاگ ها و ویدیو های یوتیوب از طریق تبلیغات آنلاین هستند. از سوی دیگر، تبلیغ‌ کنندگان، اقلام خود را مستقیماً با قیمتی در گوگل عرضه می‌ کنند.

تبلیغات گوگل، زمانی که به طور موثر مورد استفاده قرار گیرد، نتیجه ای سریع و فوری ارائه می دهد. با این حال، درآمد بر اساس ترافیک وب سایت و هزینه کلمه کلیدی به ازای هر کلیک متفاوت خواهد بود.

اکنون همه چیزهایی را که باید در مورد Google AdSense بدانید، یاد گرفتید، برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد آن با ما همراه باشید.

کاربرد گوگل ادسنس چگونه است؟

در ابتدا باید بگوییم که کار ادسنس تقریباً ساده است. تنها کاری که در اول راه باید انجام داده شود این است که ناشران، صاحبان وب‌سایت ها یا سازندگان YouTube در AdSense ثبت‌رنام کنند تا وب‌ سایت یا کانالشان توسط گوگل تأیید شود.

باید در نظر داشت که برای ثبت نام سن کاربر باید 18 سال تمام باشد. در قدم بعدی کاربران برای اینکه وارد مرحله تایید شوند باید قوانین برنامه AdSense را قبول کرده و سایتشان حاوی محتوای خوب و باکیفیت باشد.

پس از تأیید، کاربر باید یک کد را مستقیماً در وب سایت خود وارد کند و بعد از این مرحله ادسنس به طور خودکار فضای تبلیغاتی وب سایت شما را با مرتبط ترین آگهی ها پر می کند.

نکته کلیدی در اینجا این است که گوگل از الگوریتم های خود برای انتخاب و نمایش تبلیغات مشابه بسته به محتوای صفحه، سابقه جستجوی کاربر و امتیاز کیفیت وب سایت استفاده می کند.

ادسنس بسته به تعداد کلیک های دریافت شده توسط تبلیغ و هزینه هر کلیک مشخص شده توسط تبلیغ کنندگان، از یک طرح اشتراک درآمد استفاده می کند. هزینه هر کلیک (CPC) مبلغی است که کاربر با یک کلیک روی تبلیغی که در یک وب سایت، کانال یا وبلاگ قرار می دهد، به دست می آورد.

گوگل یک مکانیسم بسیار دقیق و جامع برای مبارزه با تقلب کلیک دارد. این سیستم دارای ظرفیت قوی برای شناسایی کلیک های جعلی یا هر رفتار مشکوک در وب سایت است. بسته به کیفیت کلیک ها، حتی ممکن است وب سایت را متوقف کند.

گوگل ادسنس درآمد کاربر را در طول یک ماه محاسبه می کند. ارزیابی درآمد، بررسی و کسر کلیک های فیک و در نهایت تسویه پرداخت ها هفته ها طول می کشد. به طور کلی، این بررسی طی 20 ام ماه آینده نهایی می شود و پرداخت های Google AdSense در هفته آخر هر ماه انجام می شود.

کاربرد گوگل ادسنس چگونه است؟

نرخ پرداخت برای گوگل ادسنس چقدر است؟

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان شد، ادسنس بر اساس یک مدل تقسیم درآمد به ازای هر کلیک عمل می کند و برای هر کلیک از تبلیغ کنندگان هزینه دریافت می کند.

CPC  هزینه به ازای هر کلیک بر میزان پولی که تبلیغ کنندگان برای هر کلیک روی تبلیغات خود پرداخت می کنند، تأثیر می گذارد. در واقع میزان در آمد  ناشران 68 درصد از ارزش CPC  می باشد.

هزینه پرداخت تا حد زیادی تحت تأثیر رقابت، مدت مورد نظر و CPC است. هر محتوا دارای یک کلمه کلیدی مجزا است و هر عبارت دارای یک CPC متفاوت است.

با استفاده از راه کارهای ارائه شده در ادامه، می توانید درآمد خود را از طریق گوگل ادسنس افزایش دهید.

چگونه از گوگل ادسنس کسب درآمد کنیم؟

با توجه به استدلال های ارائه شده، واضح است که CPC و ترافیک وب سایت تأثیر قابل توجهی بر درآمد خواهند داشت. در نتیجه، استفاده از رویکرد تبلیغاتی مناسب برای به دست آوردن حداکثر دید بسیار مهم است.

پونز 2در اینجا به چند پیشنهاد برای کمک به کسب درآمد بیشتر در گوگل ادسنس اشاره کردیم که بهتر است مطالع کنید:

محتوا پادشاه است

محتوای خوب برای کسب درآمد در Google AdSense ضروری است. سعی کنید مطالب با کیفیت، آموزشی و هدفمند را در وب سایت خود منتشر کنید.

این موضوع باعث بهبود رتبه بندی SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) وب سایت شما می شود و تطبیق تبلیغات با وب سایت شما را برای تبلیغ کنندگان ساده تر می کند.

به عنوان مثال، اگر محتوای سایت شما بین تجاری و شخصی متفاوت است، دسته بندی های خود را شناسایی کنید و از سایتی با مطالب هدفمندتر کسب درآمد کنید. تمرکز روی محتوا همچنین می تواند به شما کمک کند زمانی که افراد شما را در گوگل جستجو می کنند به راحتی پیدا کنند.

خود را تبلیغ کنید

هر چه افراد بیشتر در وب سایت شما بمانند، برای تبلیغ کنندگان سودمندتر است است. از طرف دیگر، حضور در رسانه های اجتماعی برای ایجاد بازدیدکنندگان رایگان بسیار عالی است.

وقتی پست می گذارید، به روز رسانی حساب های فیس بوک، توییتر و پینترست خود یک مکان عالی برای شروع است.

چگونه از گوگل ادسنس کسب درآمد کنیم؟

یک تجربه کاربری خوب ارائه کنید

صرف نظر از اینکه مطالب شما چقدر خوب یا مفید است، اگر وب سایت شما تجربه کاربری عالی ارائه نکند، بازدیدکنندگان از سایت شما بازدید نمی کنند و اطلاعات شما را نمی خوانند. به نظر کاربران، یک رابط کاربری بصری زیبا، با کاربری آسان و تعاملی می تواند سایت شما را از دیگران متمایز کند.

حضور آنلاین خود را حفظ و بهبود بخشید

در دنیای پر رقابت امروزی، به ویژه در زمینه آنلاین وب سایت ها، حفظ و توسعه حضور آنلاین شما بسیار مهم است. اگر بازدیدکنندگان سایت شما مایل به ماندن و خواندن اطلاعات باشند، بدون شک درآمد شما افزایش می یابد.

شبکه های اجتماعی یک رسانه رایگان فوق العاده برای افزایش بازدیدکنندگان وب سایت هستند.

جایگذاری تبلیغ

در این مرحله باید آگهی را در محل مناسب قرار دهید. توجه به این نکته ضروری است که اگر در هر نقطه از صفحه وب خود آگهی تبلیغاتی قرار دهید، ارزش وب سایت شما کاهش می یابد که می تواند تأثیر منفی بر خوانایی و تجربه کاربر داشته باشد.

با این حال، سعی کنید یک یا دو آگهی را نمایش دهید تا تبلیغ‌ کنندگان را راضی نگه دارند تا بتوانند آگهی را در محل مناسب در سایت شما مشاهده کرده و حتی روی آن کلیک کنند.

به خاطر داشته باشید که تبلیغ‌ کنندگان می‌ خواهند بازدیدکنندگان تبلیغات آنها را ببینند و شما می‌ خواهید محتوای شما توسط بازدیدکنندگان دیده شود. بنابراین، قرار دادن صحیح آگهی به نفع هر دو طرف است.

حساب AdSense خود را به Google Analytics متصل کنید

گوگل آنالیتیکس که توسط تبلیغ کنندگان و صاحبان وب سایت استفاده می شود، یکی از پرکاربردترین ابزارهای تحلیل سایت است. این ابزار به شما کمک می‌کند تا بازدیدکنندگان سایت خود را بهتر بشناسید که چه موضوعاتی را جستجو می کنند.

این روش به ایجاد یک برنامه موثر برای افزایش عملکرد تبلیغاتی و تجربه کاربری شما کمک می‌ کند.

به خط مشی های گوگل پایبند باشید

همانطور که قبلا گفته شد، گوگل مکانیزم بسیار دقیق و پیچیده ای برای تشخیص هر گونه رفتار مشکوک و غیرقانونی در وب سایت دارد. اگر خط‌ مشی‌ های  گوگل را زیر پا بگذارید، Google  می تواند حساب AdSense شما را تعلیق یا فسخ کند.

این نکات بدون شک به شما در بهبود رویکرد تبلیغاتی و افزایش درآمد Google AdSense کمک می کنند.

به خط مشی های گوگل پایبند باشید

سخن آخر

همانطور که با توجه به مطالب ارائه شده متوجه شدید، Google AdSense محبوب ترین شبکه تبلیغاتی در حال حاضر است و شما می توانید با میزبانی تبلیغات در وب سایت خود درآمد زیادی کسب کنید.

این درآمد می تواند از طریق یک وب سایت، وبلاگ یا کانال یوتیوب به دست آید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتواهایی با کیفیت بالا در مورد موضوع مورد علاقه خود ایجاد کنید.

ما سعی کردیم در این مقاله شما را در مورد Google AdSense و جوانب متعدد آن آشنا کنیم. با مطالعه دقیق این مقاله شما به طور کامل متوجه خواهید شد که AdSense چیست، چگونه کار می کند و بر اساس اطلاعات ارائه شده چه میزان هزینه در قبال هر کلیک پرداخت می کند.

امیدواریم اطلاعات برای شما مفید واقع شود. شما به سادگی می توانید با پیروی از توصیه هایی که در این پست ارائه کرده ایم، درآمد دلاری کسب کنید.

بنابراین فقط شروع کنید!

دیدگاهتان را بنویسید