همه چیز در مورد سئو کلاه سفید (آموزش تکنیک ها)

همه چیز در مورد سئو کلاه سفید

امروزه با افزایش محبوبیت وب سایت ها، اکثر کاربران و دارندگان وبسایت ها تمایل دارند با استفاده از این سایت ها به صورت آنلاین درآمد کسب کنند. در کمال تعجب، بیش از 67 درصد از دارندگان سایت های آنلاین معتقدند که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) بازاریابی محتوای موفقی است.

منطقی است که فرض کنیم داشتن یک استراتژی SEO خوب برای ابتکارات کلی بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است.

پونز 2به طور کلی سه نوع استراتژی سئو وجود دارد: سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری.

تیکسئو کلاه سفید به روش هایی اطلاق می شود که رتبه جستجوی وب سایت را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بدون نقض خط مشی های گوگل بهبود می بخشد.

تیکسئو کلاه سیاه روش هایی هستند که بوسیله نقض خط مشی های گوگل به نتیجه می رسند.

تیکسئوی کلاه خاکستری، که از نظر گوگل نه قانونی است و نه غیرقانونی، و معمولا به کاربردنش چندان توصیه نمی شود.

اگرچه هر سه هدف یکسانی دارند، اما تفاوت های اساسی وجود دارد که باید از آنها آگاه بود، به خصوص که برخی از روش های سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری ممکن است منجر به جریمه توسط گوگل شود.

به دلیل ارتباط و استفاده گسترده از این سه استراتژی، در این پست، قصد داریم در مورد سئو کلاه سفید بحث و بررسی کنیم. همچنین به اصول روش های خوب سئو کلاه سفید و نحوه کمک آنها به متغیرهای رتبه‌ بندی مهم خواهیم پرداخت.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید به روش های از سئو اطلاق می شود که استانداردها و قوانین موتور های جستجو را رعایت می کنند. این مستلزم به کارگیری استراتژی هایی برای افزایش رتبه وب سایت در موتور های جستجو بدون وابستگی به اقداماتی است که الگوریتم موتور جستجو را نقض می کند.

استراتژی های سئو کلاه سفید بر ارائه مطالب با کیفیت و مرتبط با جستجوی خواننده که تجربه کاربر را بهبود می‌ بخشد، به جای استفاده از هرزنامه مانند تکرار محتوایی که صرفاً برای موتور های جستجو بهینه شده است، تأکید دارد.

سئو-کلاه-سفید

چرا سئو کلاه سفید اهمیت دارد؟

در کنار تمام حقایقی که در مورد سئو کلاه سفید ارائه کرده ایم، مسئله این است که چرا سئو کلاه سفید برای کسب رتبه سایت حیاتی است.

زیرا در صورت عدم استفاده از سئو کلاه سفید، نتایج موتور های جستجو نادرست خواهد بود. اگر از این استراتژی استفاده نشود، صاحبان سایت ها به روش‌ های سنتی سئو باز می‌ گردند، در حالی که بازدیدکنندگان مجبور می‌ شوند صدها سایت نامربوط را جستجو کنند، تا آنچه را که می خواهند بیابند.

از سوی دیگر، گوگل با استفاده از سئوی کلاه سفید اطمینان می‌ دهد که الگوریتم‌ هایش تنها مطالب عالی را رتبه‌ بندی می‌ کنند که هدف کاربر را برای هر جستجوی کلمه کلیدی ترسیم می‌ کند و میلیون‌ ها کاربر اینترنت را تشویق می‌ کند تا از موتور جستجو استفاده کنند.

صاحبان وب سایت نیز سود می برند؛ زیرا می توانند بدون استفاده از روش های غیرقانونی رتبه خود را افزایش دهند. کاربران در نهایت سود می برند زیرا می توانند به سادگی آنچه را که به دنبال آن هستند از طریق جستجوی طبیعی پیدا کنند.

استراتژی های سئو کلاه سفید کدام ها هستند؟

همانطور که در ابتدای این پست بیان کردیم، سئو کلاه سفید یک رویکرد مورد تایید گوگل است که در صورت استفاده صحیح در سایت می تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد. درست است که روش‌ های سئو کلاه سفید زمانبر هستند، اما نتایجی که ایجاد می کنند بلند مدت می باشند.

پونز 2در ادامه چند روش سئو کلاه سفید را برایتان جمع آوری کردیم که برای کسب نتیجه در سایت باید مورد استفاده قرار گیرند:

 1. ارائه محتوای مفید و کاربر پسند: همه ما می دانیم که محتوا پادشاه است. ما باید اطلاعات را قبل از هر چیز برای کاربر ایجاد کنید، نه برای موتور های جستجو. در قدم بعدی مطالبی را ارائه دهید که به عنوان منبعی برای همه سایت ها و کاربران باشد.
  در واقع هرچه محتوای سایت ما مفید تر و مرتبط تر با جستجوی کاربر باشد مدت زمانی که وی در سایت مانده و مطالب را مطالعه می کند بیشتر خواهد بود و این امر مستقیما با افزایش بازدید و ترافیک در ارتباط است.
 2. استفاده از کلمات کلیدی: اولین و مهمترین عنصری که سایت را به قوانین موتور های جستجو نزدیکتر کرده و به مخاطبین معرفی می کند، کلمات کلیدی هستند. همیشه سعی کنید از کلمات کلیدی مرتبط، به خوبی تحقیق شده و موثر استفاده کنید.
  همچنین از تکرار بیش از حد یک کلمه کلیدی جدا خودداری کنید و دقت داشته باشید که هم روی کلمات کلیدی و هم مترادف ها تمرکز کنید. با این حال، نیاز است که بسته به عنوان محتوا، روی برخی از کلمات کلیدی بیشتر تمرکز شود.
 3. رضایت کاربر: گوگل برای رضایت کاربر ارزش زیادی قائل است، بنابراین به عنوان صاحبان وب سایت، باید این را در نظر داشته باشید.
  هنگامی که کاربر موضوع یا درخواستی را در موتور جستجو تایپ می کند، باید بدانید که هدف او چیست و این موضوع که کاربر به هدف جستجویش رسیده است یا نه از نظر گوگل بسیار مهم است.

سئو-کلاه-سفید

پونز 2در اینجا چند روش کلیدی رضایت مشتری وجود دارد که هر صاحب وب سایت باید از آنها آگاه باشد:

 • شناخت مخاطبان هدف خود و دلیل جستجوی آن ها.
 • بهینه سازی محتوای با کلمه کلیدی خاص.
 • استفاده از عنوان های فرعی و قالب بندی صحیح محتوا.
 • استفاده از فیلم ها و تصاویر.
 1. Mobile-friendly بودن وبسایت: از آنجایی که تعداد زیادی از کاربران از طریق تلفن همراه به وب‌ سایت‌ ها دسترسی دارند، باید اطمینان حاصل کنیم که وب‌ سایت ما برای مشاهده در تلفن هوشمند بهینه شده است تا از دست دادن مشتریان احتمالی جلوگیری شود.
  اگر بازدیدکنندگان وب سایت نتوانند از سایت ما در دستگاه های تلفن همراه استفاده کنند، آنجا را ترک می کنند و ترافیک ایجاد نمی شود.
 2. لینکسازی داخلی: لینک داخلی، که به صفحه ای از یک سایت اشاره دارد و به صفحه دیگری از همان سایت لینک داده می شود، یکی دیگر از رویکردهای سئو کلاه سفید است.
  کاربران با کلیک بر روی این لینک ها، به دیگر صفحات مرتبط سایت شما هدایت می شوند و ربات های گوگل می توانند به سرعت سایت های جدید و مرتبط را شناسایی کنند، بنابراین این استراتژی می تواند به افزایش ترافیک سایت شما کمک کند.

آیا همیشه باید از سئو کلاه سفید استفاده کنید؟

پاسخ به این سوال به شدت تحت تأثیر هدف شما و صنعت و موقعیتی است که دارید. برخی از وبسایت ها از  سئو کلاه سیاه استفاده می کنند.

نکته ای وجود دارد اینکه برای رقابتی ماندن در بازار رقابتی کسب درآمد از وبسایت، به احتمال زیاد باید از هر دو روش کلاه سیاه و کلاه سفید استفاده کرد، که برخی از آن به عنوان “استراتژی سئو کلاه خاکستری” یاد می کنند.

با این حال، خطر جریمه شدن یا رتبه منفی گرفتن در الگوریتم‌ های Google وجود دارد که در صورت توسعه یک تجارت و وب‌ سایت واقعی، می‌ تواند تأثیرات فاجعه‌ باری داشته باشد.

به همین دلیل است که برای سودآوری و دوام، ما پیشنهاد می کنیم حضور خود را در وب با استفاده از سئو کلاه سفید توسعه دهید.

سئو-کلاه-سفید

کلام آخر

روش های سئو به عنوان بخشی از برنامه بازاریابی محتوای شما برای افزایش ترافیک جستجوی گوگل و بهبود سیگنال های رتبه بندی مورد نیاز است. روش های سئو کلاه سفید، به ویژه، یک رویکرد کارآمد برای تقویت موقعیت شما بدون ترس از جریمه شدن است.

حرکت بر اساس قوانین ممکن است زمان‌ بر و کند باشد، اما همچنان بهترین گزینه برای ایجاد یک حضور دیجیتالی قانونی و طولانی مدت است.

همچنین ابزار های سئوی زیادی برای ارزیابی سلامت وب سایت شما برای این منظور وجود دارد که با کمک آنها می توانید به سرعت روند سایت خود را بررسی کرده و با استفاده از استراتژی های ذکر شده در بالا سعی در بهبود آن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید