AdMob چیست؟ و آموزش گوگل ادموب

AdMob چیست؟ و آموزش گوگل ادموب

Google AdMob برنامه ای است جهت کسب درآمد از طریق اپلیکشن های تلفن همراه که با تبلیغات با کیفیت بالا درآمدزایی را برای توسعه دهندگان آسان می کند.

AdMob یک محصول بازاریابی تولید شده توسط گوگل است و به شما کمک می کند تا با انتشار بنرها و تبلیغات ویدیویی درآمد کسب کنید. بستر AdMob این امکان را دارد تا برای افرادی که سیستم عامل تلفن همراه آنها Android  و  iOS است و اکانت های خود را تجاری کرده اند، بتوانند از این روش کسب درآمد کنند.

علاوه بر این، از آنجا که این تبلیغات بسیار تاثیر گذار هستند، سایزشان به طور اتوماتیک با توجه به اندازه صفحه نمایش دستگاه های تلفن همراه تنظیم می شود که تاثیر منفی در دید کاربر نداشته باشد.

اگر شما هم دوست دارید تا در این زمینه بیشتر بدانید، توصیه می کنیم تا این مطلب را از دست ندهید و تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

مزایای نماش تبلیغات چیست؟

نمایش تبلیغات به کاربران برنامه این امکان را به شما می دهد در حالی که تمرکز خود را بر ساخت و توسعه برنامه های با کیفیت می گذارید، یک درآمد ثابت برای کمک به رشد و تکامل تجارت خود ایجاد کنید.

در این روش تبلیغ کنندگان به مشتریان جدید دسترسی پیدا می کنند و کاربران می توانند محصولات و خدمات مرتبط را پیدا کنند در حالی که از برنامه ها به طور رایگان لذت می برند؛ بنابراین این یک برنامه سودمند برای تمام استفاده کنندگان از جمله توسعه دهندگان، کاربران و تبلیغ کنندگان است.

AdMob چه مزایایی دارد؟

به عنوان یک پلت فرم ثابت شده، هدف نه تنها توانمند سازی شما برای ایجاد جریان های درآمد پایداراست، بلکه تسهیل کار با استفاده از ابزارهای ساده و در عین حال قدرتمند را ممکن می سازد.

پونز 2موضوع مطرح شده در زمینه درآمد پایدار استفاده از فناوری کسب درآمد در صنعت است که به راحتی می توان آن را به حداکثر رساند:

  1. AdMob به توسعه دهندگان کمک می کند تا چندین شبکه تبلیغات تلفن همراه را تنظیم، مدیریت و بهینه‌ سازی کنند. کار با چندین منبع تبلیغاتی برای موجودی تبلیغات شما رقابتی ایجاد کرده و کسب درآمد بیشتر را برایتان فراهم می کنید.
  2. با تماس همه شبکه های تبلیغاتی، کسب و کار شما می در هرمکان و در زمان تبلیغ می شود و شما می توانید این اطمینان را حاصل کنید که همیشه بالاترین مبلغ پرداختی را برای هر نمایش کسب می کنید.
  3. کاربران خود را درگیر کنید: سعی کنید با به کار بردن قالب های تبلیغاتی نوآورانه و سرگرم‌کننده کاربران را راضی و سرگرم نگه دارید.
  4. اتوماتیک کردن کارها: از ابزارهای خودکار برای مراقبت و بررسی از کارهای روزمره استفاده کنید و وقت خود را برای تمرکز بر ساخت بهترین برنامه ها و محتواها آزاد نگه دارید.
  5. از نام تجاری خود محافظت کنید: سیاست های تبلیغاتی قوی، کنترل ناشران و بررسی های جامع تبلیغات به شما کمک می کنند انواع تبلیغاتی را که در برنامه خود نمایش می دهید کنترل شده باشند تا نام تجاریتان ایمن باقی بماند.
  6. بینش دقیق تری دریافت کنید: AdMob توسط برنامه های Google Analytics، تجزیه و تحلیل و گزارشگیری هوشمندتری را ارائه می دهد تا بتوانید نحوه تعامل کاربران با تبلیغات را بهتر درک کرده و ارزشمندی کسب و کار خود را تضمین کنید.

AdMob چه مزایایی دارد؟

گزینه فیلتر کردن برنامه های غیر مرتبط با کسب و کارتان

با AdMob، همه چیز تحت کنترل مالک برنامه است. بنابراین، با فیلترهای خاص و مرتبط با کسب و کارتان می توانید دسته های تبلیغاتی مورد استفاده خود راتعیین کنید. همچنین، می توانید برای زمان و مکان نمایش تصمیم بگیرید.

به عنوان مثال، در میان دسته های عمومی، می توانید دسته هایی مانند املاک و مستغلات یا وسایل نقلیه را که مربوط به کار شما نیستند، فیلتر کنید. به این ترتیب می توانید از مزایای دسته های مرتبط به راحتی استفاده کرده و کسب درآمد کنید.

نحوه کار AdMob به چه صورت است؟

برای استفاده بیشتر از تبلیغات درون برنامه ای، باید یک پایگاه کاربری قابل توجه و درک درستی از کاربران خود داشته باشید. بعد از آن کار آسان است به این ترتیب که حساب AdMob خود را ایجاد کنید یا با یک حساب Google Ads موجود وارد سیستم شوید.

در ابتدا تبلیغات توسط افرادی  که می خواهند محصولات یا خدمات خود را برای کاربران برنامه تبلیغ کنند آغاز می شود. هنگامی که شما فضایی را برای تبلیغات ایجاد می کنید، AdMob با نمایش تبلیغات مرتبط برای کاربرانی که از سایت شما دیدن می کنند کار را شروع می کند.

پونز 2علاوه بر این، می توان از دیگر فاکتور های موجود که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد استفاده کنید:

شبکه تبلیغات گوگل

AdMob به عنوان یکی از بزرگترین شبکه های تبلیغات جهانی، با میلیون ها تبلیغ کننده است که برای فضای تبلیغاتی در برنامه شما از بزرگترین مارک های جهانی گرفته تا معروف ترین شرکت ها کار می کند. این به معنای دریافت مشتری بیشتر، تبلیغات مرتبط تر برای کاربران شما و در پی آن درآمد بیشتر برای شما است.

تبلیغات واسطه ای

با گسترش تقاضای تبلیغات در شبکه های دیگر، شما می توانید به راحتی دامنه کسب درآمد خود را افزایش دهید.

AdMob این وظیفه را برعهده دارد و تبلیغی که بیشترین هزینه را برای هر نمایش (CPM) در سایت شما پرداخت کند را انتخاب کرده و باعث افزایش درآمد زایی شما می شود.

نحوه کار AdMob به چه صورت است؟

کسب درآمد از طریق فرمت های تبلیغاتی مختلف

با ارائه تبلیغات مناسب و مرتبط به کاربران در زمان مناسب، می توانید در کنار درآمد زایی، تجربه های خوب و مفید را به کاربران خود ارائه دهید.

شما می توانید از طیف گسترده ای از قالب ها و تم ها در این زمینه برای جذب تبلیغ استفاده کنید و هرچه محیط سایت خود را زیبا و جذاب طراحی کنید، افزایش تبلیغ و در سایه آن افزایش درآمد را در پی خواهد داشت.

  • REWARDED

تبلیغاتی به صورت فیلم که کاربران می توانند در ازای دریافت جوایز درون برنامه ای، مانند امتیازات یا جان اضافی بویژه در اپلیکشن های بازی مشاهده کنند. به اینصورت که این فیلم ها مابین بازی پخش می شوند و شما باید تا اتمام زمان پخش منتظر بمانید و بعد از جایزه دریافت کنید.

  • BANNER

تبلیغات مستطیلی شکل و کوچک هستند می تواند در بالا یا پایین صفحه قرار بگیرند.

  • INTERSTITIALS

تبلیغات در قالب عکس یا ویدیو می باشد و طوری طراحی و جاسازی می شوند که با هر بار ورود و خروج از سایت ظاهر شده و هیچ اختلالی در عملکرد ایجاد نمی کنند.

به طور خلاصه می توان گفت AdMob بستر مفید و کاربردی است که به شما کمک می کند با نمایش تبلیغات با کیفیت درآمد کسب کنید. به لطف این بستر مهم که برای هر سیستم عاملی مناسب است، بدون هیچ زحمتی می توان جذاب ترین تبلیغات مانند تبلیغات بنری و ویدیویی را در برنامه تلفن همراه مشاهده کرد.

کسب درآمد از طریق فرمت های تبلیغاتی مختلف

اهداف استفاده از AdMob

AdMob توسط Google به توسعه دهندگان برنامه کمک می کند تا از برنامه های خود درآمد بیشتری کسب کنند. AdMob براساس مطابقت تبلیغات با برنامه شما براساس معیارهایی که تعیین کرده اید کار می کند.

تبلیغات توسط تبلیغ کنندگانی که می خواهند محصولات خود را به همه بازدیدکنندگان معرفی کنند ایجاد می شود. از آنجا که این تبلیغ کنندگان هزینه های مختلفی را برای تبلیغات های مختلف پرداخت می کنند، مبلغی که کسب می کنید متفاوت خواهد بود.

پونز 2 در ادامه میخواهیم برخی از اهداف و نحوه کسب درآمد از این برنامه را به اختصار برایتان توضیح دهیم با ما همراه باشید:

تیک با استفاده از این برنامه در سایت خود فضای تبلیغاتی ایجاد می کنید.

با ایجاد واحد های تبلیغاتی در AdMob، این فضاها را در دسترس تبلیغ کنندگان قرار می دهید. با وارد کردن کد در برنامه خود می توانید مکانی را که می خواهید تبلیغات نشان داده شود انتخاب کنید.

تیک ما سعی می کنیم تبلیغات با بالاترین عملکرد را به کاربران شما نمایش دهیم.

AdMob این اطمینان را به شما می دهد که تبلیغات با بالاترین عملکرد و کفیت در برنامه شما نمایش داده می شود.

تیک شما می توانید از این راه درآمد داشته باشید.

ما همه کارهای تبلیغات، صورتحساب و شبکه ها را برای تبلیغات نمایش داده شده در برنامه شما مدیریت می کنیم. سپس، پرداخت به حسابتان انجام می شود.

در نظر داشته باشید که پرداخت هزینه ها منوط به رعایت تمامی سیاستهای AdMob است.

اهداف استفاده از AdMob

میزان درآمدی که از طریق تبلیغات AdMob کسب می کنید چقدر است؟

هیچ پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد. ولی با توجه به برخی عوامل می توان فرضیاتی را ارائه داد. درآمد حاصل از AdMob برابر با داده هایی مانند درجه بندی برنامه، میزان بارگیری در Google Play و App Store خواهد بود.

زمان صرف شده کاربران در برنامه نیز یک عامل حیاتی تلقی می شود.

بنابراین، افزایش نظرات و بازخورد مثبت برای برنامه شما می تواند کاربران بالقوه و حتی Google را به خود جلب کند. از این طریق با افزایش بازدید و کلیک در برنامه، می توانید درآمد خود را نیز افزایش دهید.

AdMob چه تفاوتی با سایر سیستم عامل های تبلیغات موبایلی دارد؟

AdMob بهترین فناوری تبلیغاتی را در یک پلت فرم واحد گردآوری کرده است، بنابراین می توانید درباره کاربران خود شناخت کامل کسب کنید و به افزایش درآمد خود کمک کنید.

با AdMob همچنین می توانید از تبلیغات خانگی به صورت گسترده استفاده کرده و یا معاملات مستقیم با مشتریان را آن واحد انجام دهید.

چه کسی تصمیم می گیرد کدام تبلیغات را در برنامه نشان داده شود؟

AdMob از بین تبلیغات به طور خودکار تبلیغاتی را انتخاب می کند که مرتبط با کسب و کار شما بوده و از ارزش و کیفیت بالا برخوردار باشد.

لازم به ذکر است همانطور که قبلا نیز اشاره شد شما با استفاده از گزینه فیلتر می توانید تبلیغاتی را که مطابق با برنامه شما نیست را مسدود کنید و همچنین با مرور تمامی تبلیغات انتخاب کنید که کدام تبلیغ نمایش داده شود.

آیا برای استفاده از AdMob باید هزینه پرداخت کنم؟

باید به این موضوع اشاره کرد که استفاده از AdMob رایگان است. حتی در نظر داشته باشید که Google و هر شبکه تبلیغاتی که در اینترنت موجود می باشد در ازای هر کلیک، نمایش و سایر تعاملات با تبلیغاتی را که در برنامه نمایش داده می شود به شما هزینه پرداخت می کند.

آیا برای استفاده از AdMob باید هزینه پرداخت کنم؟

آیا AdMob خط مشی های و سیاست های اجرایی دارد؟

افراد و شرکت هایی که از AdMob برای استفاده انتخاب می کنند، لازم است به خط مشی AdMob و هم AdSense پایبند باشند.

در صورت عدم رعایت این قوانین، ممکن است حساب AdMob غیرفعال شود و تبلیغات مغایر با این قوانین به طور کامل حذف شوند و در اینصورت هیچ هزینه ای پرداخت نخواهد شد.

توجه داشته باشید که این سیاست ها و قوانین ممکن است هر زمان تغییر کنند پس بهتر است دقت کامل داشته و همیشه خود را به روز نگه دارید تا از این تغییرات مطلع باشید.

چگونه سیاست های برنامه را اجرا می کنید؟

AdMob کارکرد تمامی افرارد را به طور دائم بررسی می کند تا از نظر تطابق با خط مشی ها و سیاست های AdMob و AdSense بررسی کند.

اگر افراد یا شرکت هایی باشند که با خط مشی ها یا شرایط و ضوابط AdSense مطابقت نداشته باشند، می تواند حساب آن ها را معلق یا فسخ کند.

در آخر باید اشاره کنیم که در این مقاله و با استناد به منابع معتبر توضیحات جامعی در ارتباط با این که Google AdMob چیست و چه تاثیری در درآمد زایی دارد را برایتان تهیه کردیم.

پونز 2هم اکنون و با مطالعه دقیق، کسب درآمد خود را با چند قدم ساده شروع کنید:

شماره یک حساب Google ایجاد کنید یا به حساب موجود خود وارد شوید.

شماره حداقل یک واحد تبلیغاتی ایجاد کنید و آن را در برنامه خود قرار دهید.

شماره از تبلیغات خود درآمد کسب کنید.

امیدواریم مطالب اشاره شده برایتان مفید بوده باشد و از کسب درآمد خود لذت ببرید. اگر سوالی در این زمینه داشتید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید